Centrum prasowe

Korzystanie ze zwolnienia podatkowego z tytułu nowych inwestycji. Kluczowe kwestie

Grafika 3

 

 

 

 

 

REJESTRACJA_udział stacjonarny 

 

 

Korzyści dla uczestników z udziału w wydarzeniu: 

  • Przybliżenie kluczowych informacji na temat rozliczania zwolnienia podatkowego w PSI. 
  • Istotne aspekty związane przygotowaniem do zwolnienia. 
  • Zasady korzystania ze zwolnienia w PSI. 

 

 

TEMAT WYDARZENIA: "Korzystanie ze zwolnienia podatkowego z tytułu nowych inwestycji. Kluczowe kwestie"  

CZAS TRWANIA: 3 godziny  

TERMIN (DATA I GODZINA): 11 lutego: godz. 10 - 13  

MIEJSCE: StrefArt w Tychach  

 

Korzyści dla uczestników z udziału w wydarzeniu: 

  • Przybliżenie kluczowych informacji na temat rozliczania zwolnienia podatkowego w PSI. 
  • Istotne aspekty związane przygotowaniem do zwolnienia. 
  • Zasady korzystania ze zwolnienia w PSI. 

AGENDA: 

  1. Zasady rozliczania zwolnienia CIT (PIT) w ramach PSI. 
  2. Moment rozpoczęcia korzystania ze zwolnienia podatkowego. 
  3. Zakresie zwolnienia podatkowego oraz kwestia ścisłych powiązań. 
  4. Ustalenie przychodów i kosztów podlegających zwolnieniu.  
  5. Metody alokacji kosztów pośrednich. 
  6. Inne kwestie związane z rozliczaniem zwolnienia podatkowego. 
  7. Pytania i odpowiedzi.   

     

REJESTRACJA_udział stacjonarny 

 

 

PROWADZĄCY 1: Adam Allen  

Adam jest licencjonowanym doradcą podatkowym (nr licencji 11329). 

Ekspert w dwóch głównych obszarach: pomocy publicznej dla przedsiębiorstw, obejmującej zarówno dotacje pieniężne, jak i zachęty podatkowe wspierające rozwój firm, oraz podatku dochodowego, obejmującego opodatkowanie dochodów osób prawnych i fizycznych. 

W latach 2003-2015 pracował w dziale doradztwa podatkowego Ernst & Young. Od 2015 r. wspólnik w firmie doradczej Thedy & Partners.  

Doświadczenie Adama w zakresie pomocy publicznej związane jest w szczególności z ulgami podatkowymi w specjalnych strefach ekonomicznych (SSE) w Polsce.  

Adam posiada również bogate doświadczenie w zabezpieczaniu dotacji ze źródeł krajowych i unijnych wspierających rozwój firm - był zaangażowany w zabezpieczenie dotacji w wysokości 300 mln zł dla firm działających w Polsce. 

 

PROWADZĄCY 2: Łukasz Łebski     

Jest licencjonowanym doradcą podatkowym (nr licencji 12849). 

Łukasz posiada ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Deloitte oraz Crido Taxand. Od ponad 8 lat związany z kancelarią Thedy & Partners. 

Łukasz jest dyrektorem w Thedy & Partners, gdzie zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie CIT ze szczególnym uwzględnieniem podatkowych aspektów pomocy publicznej, ulg na badania i rozwój oraz cen transferowych. 

Łukasz uczestniczył w wielu procesach z zakresu pomocy publicznej, w szczególności brał udział w szeregu projektów związanych z uzyskaniem zezwoleń na działalność w SSE oraz decyzji o wsparciu. Ponadto Łukasz prowadzi wiele projektów w zakresie rozliczeń podmiotów zwolnionych z CIT, jak również dotyczących ulg podatkowych na badania i rozwój.