Oszczędności podatkowe dla firm rodzinnych
|
|
Korzyści dla uczestników z udziału w wydarzeniu:
- Aktualizacja wiedzy o dostępnych sposobach uzyskania oszczędności podatkowych w związku z prowadzonymi firmami rodzinnymi i zgromadzonym majątkiem.
- Wyjaśnienie bieżących wątpliwości – w trakcie szkolenia eksperci będą w stanie odpowiadać na pytania Uczestników, które zrodziły się w trakcie prowadzenia działalności.
Serdecznie zapraszamy na szkolenie dotyczące oszczędności podatkowych dla firm rodzinnych. Eksperci KPMG przedstawią aktualne możliwości optymalizacji działalności prowadzonej przez właścicieli firm rodzinnych i majątku zgromadzonego przez rodzinę.
TERMIN: 5 czerwca 2025 r., godz.: 10:00-12:00
Miejsce: Siedziba KPMG, ul. Francuska 36 6 piętro, Katowice
Z uczestnikami porozmawiamy o sposobie zoptymalizowania działalności prowadzonej przez właścicieli firm rodzinnych oraz majątku zgromadzonego przez rodzinę, a w szczególności nieruchomości, działalności inwestycyjnej na rynku kapitałowym, sposobie opodatkowania dochodów osobistych.
AGENDA:
- Omówienie możliwości optymalizacyjnych działalności nieruchomościowej:
- porównanie opodatkowania działalności nieruchomościowej ryczałtem i podatkiem liniowym,
- opodatkowanie spółki nieruchomościowej estońskim CIT,
- opodatkowanie spółki nieruchomościowej obniżoną stawką 9% CIT; - Omówienie możliwości optymalizacji działalności inwestycyjnej na rynku kapitałowym:
- ASI jako instrument wspierania start upów,
- omówienie działalności fundacji rodzinnej związanej z inwestycjami w papiery wartościowe i inne instrumenty finansowe; - Omówienie sposobu opodatkowania dochodów osobistych właścicieli (sukcesorów) z tytułu świadczenia usług na rzecz spółki:
- porównanie opodatkowania w zależności od formy zatrudnienia: powołanie, kontrakt managerski, umowa o pracę,
- możliwość zastosowania wybranych rodzajów ryczałtu,
- potencjalne zastosowanie IP Box; - Hipotetyczne odsetki od dopłat i zysków zatrzymanych jako koszty uzyskania przychodu;
- Pytania od uczestników szkolenia.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: mjuszczak@ksse.pl lub telefoniczny 511 257 168
Aby dokonać rejestracji należy kliknąć link poniżej:
PROWADZĄCY:
![]() |
Krzysztof Szwaja Partner, KPMG w Polsce |
Krzysztof jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Rozpoczął pracę w KPMG w 2006 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym dla firm międzynarodowych oraz polskich firm rodzinnych Krzysztof specjalizuje się w doradztwie z zakresu restrukturyzacji oraz prowadzenia działalności gospodarczej w specjalnych strefach ekonomicznych. Ponadto, posiada bogate doświadczenie dotyczące przeprowadzania przeglądów podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług. Krzysztof doradza klientom również w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), w tym specjalnych stref ekonomicznych, podatku od towarów i usług (VAT), oraz optymalizacji podatkowej. Asystuje również klientom podczas kontroli podatkowych. Posiada bogate doświadczenie w kwestiach cen transferowych. Brał udział w projektach dotyczących przygotowania dokumentacji podatkowej i analiz porównawczych oraz podczas kontroli warunków transakcyjnych stosowanych przez przedsiębiorstwa powiązane z branży motoryzacyjnej, spożywczej i rolniczej. |
![]() |
Łukasz Samojłowicz Senior Manager, KPMG w Polsce |
Łukasz jest doktorem nauk prawnych oraz radcą prawnym. Dołączył do Działu Doradztwa Podatkowego w Katowicach w 2015 roku. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców działających na rynku polskim i europejskim w zakresie prawa podatkowego, administracyjnego, handlowego i gospodarczego. Łukasz jest odpowiedzialny za planowanie i realizację procesów reorganizacyjnych przedsiębiorców (połączenia, przekształcenia, podziały, transakcje dotyczące przedsiębiorstw), jak również za asystę przy toczących się wobec nich postępowaniach administracyjnych i sądowych. Łukasz przeprowadził szereg projektów związanych z przygotowaniem dokumentacji cen transferowych. Łukasz uczestniczy również w projektach pomocy publicznej, takich jak specjalne strefy ekonomiczne, a także w projektach podatkowych związanych z badaniami i rozwojem – ulga B+R oraz IP Box. Główni klienci Łukasza działają w branży spożywczej, metalowej, TSL, motoryzacji, informatyki, robotyki i automatyki, nieruchomościowej, ceramicznej, meblarskiej czy dealerskiej. Łukasz jest również odpowiedzialny za wdrożenie procedur MDR. |
![]() |
Ewa Madejska Manager, KPMG w Polsce |
Ewa jest magistrem prawa, posiada tytuł zawodowy adwokata. Ewa dołączyła do KPMG w 2017 roku. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się doradztwem podatkowym w aspekcie krajowym, jak i międzynarodowym. Ewa zajmuje się projektami pomocy publicznej dotyczącymi energetyki i efektywności energetycznej. Posiada doświadczenie w realizacji procesów reorganizacyjnych przedsiębiorców (połączenia, przekształcenia, podziały, transakcje dotyczące przedsiębiorstw). Współpracuje z firmami rodzinnymi, wspierając je w planowaniu i realizacji czynności uwzględniających ich potrzeby, w tym kwestie sukcesyjne. Wspiera klientów w toku czynności i kontroli prowadzonych przez organy podatkowe oraz administracyjne. |