Infolinia dla inwestorów: 505-102-102
Oferta

Śląskie dla branży life science

Branża life science skupia przedsiębiorstwa prowadzące prace badawczo-rozwojowe, produkcyjne i inwestycyjne w zakresie biotechnologii, biomedycyny, biologii, chemii, farmakologii, fizyki, nanotechnologii i ochrony środowiska. Celem eksploracji branży life science są m. in. nowe leki, zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny, możliwość wczesnej diagnostyki chorób, doskonalenie urządzeń do samodzielnego monitorowania stanu zdrowia, jak i podwyższenie standardów życia. Branża life science jest najszybciej rozwijającą się gałęzią nauki na świecie i branżą, która przeznacza największe kwoty na badania i rozwój.

Śląsk ma wszelkie podstawy by stać się jednym z europejskich ośrodków life science. Decyzja o ukierunkowaniu strategii regionu na branżę medyczną i life science, promowanie współpracy między uczelniami, samorządem i przedsiębiorstwami, bliskość ośrodków akademickich i centrów badawczo-rozwojowych, jak i dostępność wykwalifikowanej kadry i bardzo dobra infrastruktura społeczno-gospodarcza stanowią atuty województwa.

Od ponad 20 lat, do głównych zadań Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. należy promocja Strefy i poszukiwanie nowych inwestorów, sprzedaż ziemi i innych nieruchomości objętych statusem Strefy, wydawanie zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w Strefie, przyznawanie praw do ulgi podatkowej oraz pomoc inwestorom w prowadzeniu działalności. Obecność na obszarze województwa śląskiego i opolskiego terenów objętych statusem KSSE sprzyja inwestycjom z branży life science. Co więcej, zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów, od początku 2018 roku, przedsiębiorstwa działające w SSE i prowadzące działalność badawczo-rozwojową, mogą skorzystać z ulgi B+R w odniesieniu do kosztów kwalifikowanych, które nie stanowią kosztów prowadzenia działalności na terenie SSE.

Nasi inwestorzy

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij