Centrum prasowe

Fundacja Rodzinna jako narzędzie budowania wielopokoleniowego biznesu

#1KPMG_a 

rejestracja 24_05_2021

 

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz KPMG Tax M. Michna spółka komandytowa zapraszają na cykl spotkań pod tytułem:

 

„Nowe, stare możliwości wsparcia prowadzonej działalności – Cykl Warsztatów poświęcony zachętom, ulgom i dotacjom”

 

Pierwszy z warsztatów dotyczyć będzie tematyki poświęconej firmom rodzinnym oraz samym rodzinom biznesowym. Specjaliści z KPMG podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zaproszonymi gośćmi w zakresie teoretycznych i praktycznych aspektów funkcjonowania fundacji rodzinnych w Polsce, w tym w szczególności historii i potrzeby ich powstania, jak również korzyści jakie mogę one wygenerować.

Tematem pierwszego warsztatu będzie zatem:

 

„Fundacja Rodzinna jako narzędzie budowania wielopokoleniowego biznesu”

 

Termin: 22 lutego 2024 r. g. 10:00,
Miejsce: Biuro KPMG w Katowicach, przy ul. Francuskiej 36, 40-028 Katowice, 6 piętro.

 

 

AGENDA:

10.00 – 10.15 – Rozpoczęcie, przywitanie gości przez KSSE oraz KPMG

10.15 – 11.45 – Prezentacja KPMG: Fundacja Rodzinna jako narzędzie budowania wielopokoleniowego biznesu cz. 1

  1. Istota Fundacji Rodzinnej
  2. Zagadania prawne
  3. Zagadnienia spadkowe – zachowek 

11.45 – 12.00 – Przerwa kawowa

12.00 – 13.30 – Prezentacja KPMG: Fundacja Rodzinna jako narzędzie budowania wielopokoleniowego biznesu cz. 2

  1. Zagadnienia podatkowe
  2. Ład Rodzinny – budowanie „rodziny” biznesowej
  3. Przykłady strukturyzacji działalności w oparciu o nowe rozwiązanie
  4. Część dyskusyjna z ekspertami – indywidualna lub w niewielkich podgrupach

13.30 – Zakończenie spotkania.

 

Warsztaty są nieodpłatne, niemniej obwiązuje limit miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie dedykowane jest głównie Właścicielom, Prezesom firm rodzinnych, ale nie tylko.

Warsztaty mają formę stacjonarną. Czas trwania jaki przewidziany został na omówienie ww. zakresu wraz z ewentualną sesją pytań i odpowiedzi z ekspertami wynosi 3 godziny zegarowe. W ramach szkolenia przewidziany jest również drobny poczęstunek. Dodatkowo, dla uczestników szkolenia przewidziany został również darmowy parking, do którego kierować będą pracownicy biurowca. 

 
Zarejestruj się!
 

rejestracja 24_05_2021

 

 Prowadzący:

 krzysztof szwaja

 

 

Krzysztof Szwaja

Partner, KPMG w Polsce

Krzysztof jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Rozpoczął pracę w KPMG w 2006 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym dla firm międzynarodowych oraz polskich firm rodzinnych

Krzysztof specjalizuje się w doradztwie z zakresu restrukturyzacji oraz prowadzenia działalności gospodarczej w specjalnych strefach ekonomicznych. Ponadto, posiada bogate doświadczenie dotyczące przeprowadzania przeglądów podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.

Krzysztof doradza klientom również w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), w tym specjalnych stref ekonomicznych, podatku od towarów i usług (VAT), oraz optymalizacji podatkowej. Asystuje również klientom podczas kontroli podatkowych.

Posiada bogate doświadczenie w kwestiach cen transferowych. Brał udział w projektach dotyczących przygotowania dokumentacji podatkowej i analiz porównawczych oraz podczas kontroli warunków transakcyjnych stosowanych przez przedsiębiorstwa powiązane z branży motoryzacyjnej, spożywczej i rolniczej.

Łukasz samojłowicz

 

 

Łukasz Samojłowicz

Senior Manager, KPMG w Polsce

Łukasz jest doktorem nauk prawnych oraz radcą prawnym. Dołączył do Działu Doradztwa Podatkowego w Katowicach w 2015 roku.

Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców działających na rynku polskim i europejskim w zakresie prawa podatkowego, administracyjnego, handlowego i gospodarczego. Łukasz jest odpowiedzialny za planowanie i realizację procesów reorganizacyjnych przedsiębiorców (połączenia, przekształcenia, podziały, transakcje dotyczące przedsiębiorstw), jak również za asystę przy toczących się wobec nich postępowaniach administracyjnych i sądowych.

Łukasz przeprowadził szereg projektów związanych z przygotowaniem dokumentacji cen transferowych.

Łukasz uczestniczy również w projektach pomocy publicznej, takich jak specjalne strefy ekonomiczne, a także w projektach podatkowych związanych z badaniami i rozwojem – ulga B+R oraz IP Box.

Główni klienci Łukasza działają w branży spożywczej, metalowej, TSL, motoryzacji, informatyki, robotyki i automatyki, nieruchomościowej, ceramicznej, meblarskiej czy dealerskiej

Łukasz jest również odpowiedzialny za wdrożenie procedur MDR.

 arkadiusz kalwik

Arkadiusz Kalwik

Senior Manager, KPMG w Polsce

 

Arek jest licencjonowanym doradcą podatkowym i absolwentem studiów o profilu finansowym. Dołączył do Działu Doradztwa Podatkowego w Katowicach w 2015 roku.

Odpowiada za bieżące doradztwo podatkowe, w szczególności w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), w tym podatku u źródła, oraz podatku od towarów i usług (VAT), w tym m.in. sporządzanie opinii podatkowych oraz przeprowadzanie przeglądów podatkowych.

Uczestniczy w projektach związanych z pozyskaniem pomocy publicznej w związku z działalnością prowadzoną przez przedsiębiorców na terenach Specjalnych Stref Ekonomicznych (obecnie w ramach wsparcia dotyczącego Polskiej Strefy Inwestycji). Dodatkowo odpowiada za realizacje projektów z zakresu ulg podatkowych tj. Ulga B+R, Ulga IP Box czy też wsparcia w ramach programów rządowych, samorządowych oraz instytucji publicznych. Czynnie wspiera również przedsiębiorców z zakresu analizy przepisów o pomocy publicznej na poziomie zarówno polskim jak i unijnym.

Arek posiada również doświadczenie dotyczące problematyki cen transferowych. Uczestniczył w projektach mających na celu m.in. weryfikacje rynkowości cen stosowanych pomiędzy podmiotami powiązanymi i przygotowanie dokumentacji podatkowej w branży m.in. stalowej, motoryzacyjnej, energetycznej, górniczej.

Prowadzi także szkolenia w zakresie wybranych zagadnień związanych z podatkiem CIT oraz VAT jak również cenami transferowymi w ujęciu teoretycznym i praktycznym.

Główni klienci Arka działają w branży przetwórstwa przemysłowego, metalowej, motoryzacji, informatyki, handlowej, nieruchomościowej, ceramicznej oraz budowlanej.

 

                            

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij