Centrum prasowe

O strefach praktycznie korzystanie z ulgi z tytułu nowych inwestycji – najważniejsze kwestie

Webinar_22.10

rejestracja 24_05_2021

 

O strefach praktycznie korzystanie z ulgi z tytułu nowych inwestycji – najważniejsze kwestie

Korzyści dla uczestników z udziału w wydarzeniu:

 • Zaznajomienie się z najnowszymi interpretacjami oraz wyrokami w zakresie realizacji inwestycji w ramach PSI/SSE
 • Praktyczne podejście do rozliczenia zwolnienia w podatku dochodowym oraz podatku od nieruchomości

  

                   

TERMIN: 22 maja 2024 r.  

CZAS: 10:00 - 13:00

MIEJSCE: Galeria StrefArt, ul. Fabryczna 2, Tychy

 

AGENDA:

 1. Przegląd aktualnych interpretacji i wyroków w obszarze PSI/SSE
 2. Koszty kwalifikowane nowej inwestycji – najnowsze rozstrzygnięcia
 3. Moment rozpoznania kosztów kwalifikowanych
 4. Moment rozpoczęcia korzystania ze zwolnienia podatkowego
 5. Praktyczne podejście do wydzielenia dochodu zwolnionego
 6. Rozliczenie inwestycji SSE a podatek od nieruchomości
 7. JPK-CIT a dostosowanie lokalnych ksiąg, podatek odroczony z działalności w SSE
 8. Planowanie sukcesji dla firm rodzinnych; polska fundacja rodzinna, a biznesy rodzinne działające w SSE/PSI
 9. Dofinansowania i dotacje UE na Śląsku - łączenie pomocy publicznej z różnych źródeł

 

Prowadzący

 

Agnieszka Szymczyk,   Starszy Menedżer w Zespole Pomocy Publicznej PwC. Dołączyła do zespołu PwC w 2008 roku. Zajmuje się doradztwem w zakresie optymalizacji możliwości współfinansowania planowanych projektów sektora publicznego oraz prywatnego ze środków unijnych, a także źródeł krajowych, w formie dotacji i ulg podatkowych.

Agnieszka uczestniczyła w wielu projektach, m.in. z branży motoryzacyjnej, IT, produkcyjnej, chemicznej, hutniczej, których realizacja otrzymała dofinansowanie ze środków krajowych oraz zagranicznych. Specjalizuje się w ubieganiu o pomoc publiczną w formie zwolnienia podatkowego w SSE i PSI. Uczestniczyła w licznych projektach związanych z ubieganiem się o rozszerzanie SSE na teren prywatny inwestora oraz zezwolenie SSE i decyzje o wsparciu w ramach PSI. Jednocześnie Agnieszka posiada szerokie doświadczenie w rozliczeniach podatkowych związanych z korzystaniem ze zwolnienia PDOP z tytułu działalności w SSE i PSI.

 

Dawid Dugosz  jest Starszym Managerem w PwC i kieruje praktyką podatkową w Katowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym i podatkowym. Świadczy usługi doradztwa w zakresie polskich i międzynarodowych zagadnień podatkowych. Posiada szerokie doświadczenie w rozwiązywaniu kwestii podatkowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grup kapitałowych. Jego specjalizacja obejmuje kwestie związane z podatkiem CIT, w tym w szczególności aspekty związane z działalnością w SSE / PSI. Był również zaangażowany w doradztwo w trakcie licznych postępowań podatkowych.

 

Katarzyna Welzant, Starsza konsultantka w zespole Pomocy Publicznej PwC. Jest doktorem nauk ekonomicznych i wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim.Posiada szerokie doświadczenie w zakresie działalności przedsiębiorstw w ramach SSE oraz PSI. Przez 13 lat była ekspertem w obszarze pomocy publicznej w jednej ze spółek zarządzających specjalnymi strefami ekonomicznymi, gdzie dokonywała kontroli przedsiębiorców posiadających zezwolenie na prowadzenie działalności w SSE a także decyzje o wsparciu na realizację nowych inwestycji. Katarzyna prowadzi szkolenia i warsztaty na temat pomocy publicznej i jest autorką wielu publikacji w tym zakresie.

 

Alicja Szumiec-Jurasińska, Menedżerka w Zespole Pomocy Publicznej PwC. Alicja jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyła kierunek Prawo oraz Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego. Posiada 9-letnie doświadczenie w branży. Jako doradca w obszarze pomocy publicznej brała udział w licznych projektach inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych, mających na celu pozyskanie finansowania w formie ulg podatkowych, grantów i dotacji dla wielu innowacyjnych przedsięwzięć z różnych sektorów i branż, m.in. branży IT, telekomunikacyjnej, spożywczej, przemysłowej, motoryzacyjnej oraz ubezpieczeń. Alicja posiada bogate doświadczenie we współpracy zarówno z przedsiębiorstwami oraz jednostkami naukowymi w zakresie pozyskiwania i rozliczania dotacji. Alicja jest autorką licznych opracowań i publikacji związanych z pomocą publiczną oraz aktywnie występuje w roli prelegenta na konferencjach i wydarzeniach branżowych.

                            

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij