STREFA PODATKÓW Z DELOITTE - #4 Ulgi CIT w 2023 r. i podatek od przerzuconych dochodów

STREFA PODATKÓW Z DELOITTE - #4 Ulgi CIT w 2023 r. i podatek od przerzuconych dochodów

Webinar_PODATKOWY_4 

rejestracja 24_05_2021

 

Cykl bezpłatnych webinarów dla inwestorów KSSE:

   „Strefa podatków z Deloitte”   

Webinar #4: Ulgi CIT w 2023 r. i podatek od przerzuconych dochodów

 

Specjaliści z Deloitte podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu ulg podatkowych oraz regulacji dot. podatku od przerzuconych dochodów (od 2023 r. na polskim podatniku spoczywa ciężar dowodu, że nie zostały spełnione przesłanki wskazane w przepisach w zakresie przerzuconych dochodów).

 

 

Data/godzina    
23.01.2024 r. (wtorek)  Godz. 10:00 
Czas trwania: 1 godz.

 

OPIS WEBINARU:

W zakresie stosunkowo nowych regulacji dotyczących podatku od przerzuconych dochodów, które zostały dodatkowo zmienione od 2023 r., eksperci Deloitte poruszą najważniejsze zagadnienia, które należy wziąć pod uwagę przed złożeniem zeznania podatkowego CIT-8 za 2023 r., m.in.:

  • omówienie konstrukcji tego podatku oraz stawki,
  • obowiązek dochowania należytej staranności w przeprowadzeniu weryfikacji podlegania pod ten podatek w 2023 r.
  • praktyczne rozwiązania do zastosowania przed złożeniem CIT-8 za 2023 r.

W zakresie ulg podatkowych specjaliści Deloitte poruszą zagadnienia dotyczące ulg podatkowych dostępnych w 2023 r., które umożliwiają obniżenie wysokości zobowiązania podatkowego za ten rok, m.in.:

  • ulga na robotyzację,
  • ulga B+R oraz IP BOX,
  • ulga wspierających rozwój firm oraz działania CSR
  • ulga związana z nowymi inwestycjami (na podstawie decyzji o wsparciu).

ADRESACI:

  • Inwestorzy działający w ramach KSSE – głównie CFO/CAO/managerowie finansowi i podatkowi

AGENDA:

  1. Podatek od przerzuconych dochodów w 2023 r.
  2. Ulgi CIT w 2023 r.
 
Zarejestruj się!
 

rejestracja 24_05_2021

 

 Prowadzący:

Lucyga_Anna_06_kwadrat_1 

Anna Lucyga-Bierbaumer

Partner Associate

  

Anna zajmuje się doradztwem podatkowym ponad 18 lat. Ukończyła Finanse i Inwestycje na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W 2008 zdobyła tytuł doradcy podatkowego w Wielkiej Brytanii, a od 2016 r. jest również licencjonowanym doradcą podatkowym w Polsce. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych oraz związanych z prowadzeniem działalności na terenie Specjalnych Stref Ekonomicznych i na podstawie Decyzji o wsparciu. Ma bogate doświadczenie w zakresie identyfikacji obszarów ryzyk podatkowych w ramach przeglądów podatkowych, w szczególności dla spółek z branży motoryzacyjnej, baterii,  AGD. Prowadzi projekty dotyczące procesu uzyskania lub zmiany decyzji o wsparciu (zezwoleń strefowych), tworzenia metodologii rozliczeń podatku dochodowego dla takich podmiotów czy też weryfikacji limitu dostępnej pomocy publicznej. Reprezentuje Klientów w postepowaniach podatkowych i przed sądami administracyjnymi. Prowadziła szereg szkoleń o tematyce podatkowej. Jest również autorką publikacji z zakresu prawa podatkowego w prasie ogólnopolskiej.

   

Marta Chyla-Bielecka

Manager

Marta jest radcą prawnym i od ponad 10 lat zajmuje się doradztwem podatkowym. Głównym obszarem jej specjalizacji jest podatek dochodowy od osób prawnych, w tym szczególnie ulgi dostępne dla przedsiębiorstw realizujących działania innowacyjne. Wspiera także Klientów w zagadnieniach związanych z raportowaniem schematów podatkowych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa transakcyjnego, projektów restrukturyzacyjnych i procesów transformacyjnych dotyczących spółek i grup kapitałowych. Ponadto wspiera podatkowo w bieżącej działalności zarówno Klientów korporacyjnych, jak i z sektoru private. Ma doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców prowadzących działalność w Specjalnych Strefach Ekonomicznych / Polskiej Strefie Inwestycji, w tym także w zakresie pozyskiwania nowych zezwoleń / decyzji o wsparciu i zmiany warunków zezwoleń / decyzji o wsparciu już przez nich posiadanych. Wielokrotnie z pozytywnym wynikiem wspierała Klientów w toku kontroli podatkowych i sporów z organami podatkowymi przed sądami administracyjnymi.

 

                            

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij