Centrum prasowe

Strefa podatków z Deloitte - Obowiązki w zakresie MDR po odwieszeniu terminów do raportowania schematów podatkowych

Webinar_PODATKOWY_2

rejestracja 24_05_2021

 

Cykl bezpłatnych webinarów dla inwestorów KSSE:

   „Strefa podatków z Deloitte”   

Webinar #2: Obowiązki w zakresie MDR po odwieszeniu terminów do raportowania schematów podatkowych

 

Specjaliści z Deloitte podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu raportowania schematów podatkowych i innych obowiązków nałożonych przepisami MDR

 

Data/godzina    
27.11.2023 r. (poniedziałek)  Godz. 10:00 
Czas trwania: 1 godz. 15 min.       

 

Korzyści dla uczestników z udziału w webinarze:   

  • uzyskanie praktycznej wiedzy w zakresie obowiązków MDR nałożonych na podatników zarówno w zakresie przekazywania informacji o schematach podatkowych do Szefa KAS, jak i innych obowiązków formalnych,

 

OPIS WEBINARU:

Specjaliści Deloitte omówią zagadnienie odwieszenia obowiązku raportowania schematów podatkowych krajowych. W związku z odwołaniem z dniem 1 lipca 2023 r. stanu zagrożenia epidemicznego, odwieszone zostały terminy raportowania schematów krajowych. Aktualnie terminy raportowania schematów podatkowych zarówno krajowych, jak i transgranicznych, wynoszą co do zasady 30 dni od następnego dnia po przygotowaniu do wdrożenia schematu podatkowego lub od dnia dokonania pierwszej czynności związanej z wdrażaniem schematu podatkowego - w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej.

 Z uczestnikami webinaru porozmawiamy m.in. o:

  • uzgodnieniach, które raportowane są do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej jako schematy podatkowe,
  • odpowiedzialności karno-skarbowej za nieterminowe raportowanie bądź brak raportowania schematu podatkowego,
  • instrumentach, które powinny być wdrożone aby ograniczyć lub wyeliminować odpowiedzialność karno-skarbową w przypadku nieterminowego raportowania lub braku raportowania schematu podatkowego.

ADRESACI:

  • Inwestorzy działający w ramach KSSE – głównie CFO/CAO/managerowie finansowi i podatkowi

AGENDA:

  1. Przedstawienie cyklu i kolejnych tematów
  2. Obowiązki w zakresie MDR po odwieszeniu terminów do raportowania schematów podatkowych
 
Zarejestruj się!
 

rejestracja 24_05_2021

 

 Prowadzący:

 Lucyga_Anna_06_kwadrat_1

Anna Lucyga-Bierbaumer

Partner Associate

Anna zajmuje się doradztwem podatkowym ponad 17 lat. Ukończyła Finanse i Inwestycje na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W 2008 zdobyła tytuł doradcy podatkowego w Wielkiej Brytanii, a od 2016 r. jest również licencjonowanym doradcą podatkowym w Polsce. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych oraz związanych z prowadzeniem działalności na terenie Specjalnych Stref Ekonomicznych i na podstawie Decyzji o wsparciu. Ma bogate doświadczenie w zakresie identyfikacji obszarów ryzyk podatkowych w ramach przeglądów podatkowych, w szczególności dla spółek z branży motoryzacyjnej, baterii,  AGD. Prowadzi projekty dotyczące procesu uzyskania lub zmiany decyzji o wsparciu (zezwoleń strefowych), tworzenia metodologii rozliczeń podatku dochodowego dla takich podmiotów czy też weryfikacji limitu dostępnej pomocy publicznej. Reprezentuje klientów w postepowaniach podatkowych i przed sądami administracynymi. Prowadziła szereg szkoleń o tematyce podatkowej. Jest również autorką publikacji z zakresu prawa podatkowego w prasie ogólnopolskiej.

 Michał Lejman

Michał Lejman

Partner Associate

 

Michał jest licencjonowanym doradcą podatkowym z ponad 16-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się głównie w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, w tym w projektach związanych z doradztwem transakcyjnym oraz podatkowymi aspektami przekształceń podmiotów prawnych. Michał posiada duże doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sprawach spornych z władzami skarbowymi. Jest również liderem zespołu MDR (raportowanie schematów podatkowych) w regionie południowym oraz współautorem pierwszego w Polsce komentarza dot. raportowania schematów podatkowych.

 Edyta Adamus  

Edyta Adamus

Managerka

 

Edyta jest radcą prawnym i posiada ponad 7 letnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego.

W trakcie swojej pracy zajmuje się głównie kwestiami związanymi z doradztwem restrukturyzacyjnym oraz doradztwem bieżącym w podatku dochodowym od osób prawnych. Specjalizuje się również w zagadnieniach związanych z raportowaniem schematów podatkowych (MDR).

Edyta jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, ukończyła także podatkowe studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Edyta prowadziła liczne szkolenia z zakresu prawa podatkowego i regulacji MDR, a także jest autorką publikacji o tematyce podatkowej oraz współautorką Komentarza do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (2019).

 

                            

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij