Dla Inwestora
Dla Inwestora

Pilotaż w zawodzie Technik górnictwa podziemnego oraz Technik hutnik

17.09.2018 w siedzibie KSSE S.A odbyło się II seminarium zespołu projektowo-merytorycznego poświęcone pilotażowi modelowych programów praktycznej nauki zawodu.

Ruszyliśmy z pilotażami modelowych programów praktycznej nauki dla zawodów: technik górnictwa podziemnego i technik hutnik realizując projekt „Kształcenie dualne – dobry start w zawodach branży górniczo-hutniczej”.

Pracujemy nad tym, aby zapewnić uczniom, realizującym naukę zawodu w systemie dualnym najwyższe standardy kształcenia zawodowego. Kształcenie dualne powinno dawać uczniom możliwość zdobycia takich kompetencji, które zapewnią im dobry start na rynku pracy, nie tylko poprzez umiejętności techniczne, ale także społeczne i personalne, w tym: kreatywność, przedsiębiorczość, umiejętność pracy w zespole.

Aby zrealizować to zadanie, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wyłoniła opiekunów i szkolnych liderów pilotażu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, Centrum Kształcenia Praktycznego  w Jaworznie, ZS im. J.Wyżykowskiego w Głogowie, Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej oraz w Tauron Wydobycie S.A i KGHM Polska Miedź.

Pilotaż będzie realizowany przez cały rok szkolny 2018/2019.

Pilotaż to wyzwanie dla szkół, CKP i zakładów pracy. W efekcie będziemy mogli wypracować dla branży górniczo-hutniczej zasady jakości kształcenia wraz z narzędziami ich weryfikacji.

 

           

 

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij